Červen 2014
John Green - Hledání Aljašky

16. června 2014 v 15:21 | Pett |  Knihy
Knížku mi doporučila moje sečtělá kamarádka. Stačila jí jedna věta a já už věděla, že tu knížku prostě musím mít. Každá holka má ráda slaďáka, nebo ne?

,,...a myslel jsem na to, že kdyby lidi byli děšť, já bych byl mrholení a ona hurikán."

Obal má u mě 5 hvězdiček. Na první pohled je "čučavej" a všechny symboly, jako kopretina, kouřící postava i list z kroužkového deníku, vystihují celou knížku. Je to asi nejlepší obal, který jsem kdy viděla.

,,Na dveřích byla přilepená mazací tabulka. Modrým fixem na ní bylo napsáno: Aljaška bydlí sama!"

Jak začnete číst nebudete se moct odtrhnout. Styl psaní Johna Greena je uchvatnej. Já jí úplně hltala. Je tu všechno. Alkohol, cigarety, sex. Do toho všeho Aljaška, má nejoblíbenejší postava, chytrá, zábavná a totálně ujetá holka, co má svůj nároz na život a přirovnává ho k labyrintu a snaží se najít cestu ven. Je to jedna s nejlépe vymyslených postav, co znám.

Labuť.Plavala k nám jako posedlá. Hnala se na nás a divoce přitom mávala křídly, a pak byla před námi na břehu a vydávala zvuky, jaké jsem ještě neslyšel, něco mezi umírajícím králíkem a brečícím dítětem, kdyby se z každého vzalo to nejhorší. Nebylo kam uhnout, a tak jsme prostě běželi dál. V plném tempu jsem do labutě vrazil a cítil jsem, jak mě štípla do zadku. Dál už

jsem spíš kulhal než běžel, protože mi zadek úplně hořel, a v duchu jsem si myslel: Co to ta labuť má ve slinách, že to tak příšerně pálí?

Knížka je rozdelena do dvou částí předtím a potom. Část předtím byla uplně dokonalá a u některých částí jsem brečela smíchem a musela jsem si to založit, abych si to mohla přečíst vícekrát. Zlom a část potom, děj už nebyl tak zábavný a knížka se mi spíš vlekla.

,,Vy všichni kouříte, protože vám to chutná. Já kouřím, abych umřela."

I když pro mě byla část potom velkým zklamáním, vždyť se konečně začalo k něčemu schylovat mezi Aljaškou a Válečkem, knížka se mi dostala pod kůži a ještě asi 3 dny po dočtení jsem se z ní vzpomatovávala a všechno si musela pořádně rozmyslet. Nepředpokládám, že bych si ji v nejbližší době přečetla celou znovu, protože jsem se ještě nevzpamatovala, knížka udělá vážně velký dojem a občas si čtu své oblíbené části.
Chystané recenze

15. června 2014 v 21:31 | Pett |  Knihy

Ahoj lidičky,

poslední dobou dost čtu a tak plánuju udělat na knížky recenze. A o které knížky se bude jedna?

Hledání Aljašky:


Bez naděje:


50 odstínů:


Zavržený:


Andělé: