Zkouška dospělosti?

29. června 2015 v 11:34 | Luci |  Témata

Slíbila jsem vám článek o Maturitě - strašáku mnoha středoškolských studentů...
Dlouho jsem přemýšlela jak ho vlastně napsat a co do něj...
Proto vám v tomto článku napíšu, jak probíhala moje maturita.
Někdy příště se ale můžete těšit na můj názor na státní maturity...
Více v celém článku


Má maturita se dá rozdělit přibližně do 4 období. Každé z nich vám představím a popíši své pocity, to, co jsem v tom období dělala a podobně...

1. Období: Začátek studia - Konec prázdnin 2014 => Vzdálená budoucnost

Toto je nejrozsáhlejší období. Období, kdy se vlastně nic nedělo. O maturitě stále někdo mluvil, ale byla v nedohlednu. Učitelé říkali, ať se připravujeme, ale my na to z vysoka kašlali - jo, občas jsme si přečetli nějakou tu knihu do povinné četby... Tím to ale haslo. Byla to ale celkem chyba - všem, které maturita teprve čeká doporučuji: Začněte už něco dělat o prázdninách! Číst povinnou četbu, začněte zpracovávat maturitní otázky. Nenechávejte to na poslední chvíli, vážně to není sranda.

2. Období: 1.9.2014 - začátek prosince 2014 => Plánování


Když jsme přišli do školy, náš třídní profesor měl připravený nekonečný monolog na jediné téma - maturita. Mluvil o tom, co nás čeká a nemine, že máme začít makat (pokud jsme ještě nezačali) a podobné řeči. Moc vážně jsme ho nebrali a proč taky. Měli jsme před sebou skoro celý školní rok a tak nás maturita moc netížila. Dlouho nám ten pocit pohody nevydržel. Netrvalo to dlouho a museli jsme vyplnit přihlášky k maturitě. Při vyplňování jsme už museli vědět, z čeho vlastně chceme maturovat - a to mnozí z nás (včetně mě) nevěděli. Proto jsme začali obíhat profesory a ptali se jich, zda-li si myslí, že máme na to udělat maturitu z jejich předmětu. Ve věštině případů to byla zbytečná aktivita - každý nám řekl, že pokud se připravíme, máme na to odmaturovat z čehokoliv. Proto jsme se museli zamyslet a sami se rozhodnout, co pro nás bude nejmenší zlo a co se nám bude nejvíce hodit.
Jak se u nás vybíralo? Podle kritérií
- jak moc nás to baví
- jestli se nám to bude hodit k přijímačkám
- jak vypadají maturitní témata
Po dlouhém váhání a přemýšlení jsem si sestavila kombinaci: Český jazyk a Matematika ve společné části
Zeměpis a Dějepis v profilové části

Tím pro mě příprava pomalu končila. Sestavila jsem si předběžný kánon povinné četby a pustila se do čtení a zpracovávání knih. Taky jsem se domluvila s kamarádkami, že společně vypracujeme maturitní otázky. Je lepší dělat si to všechno sám, ale když není čas - takže pokud máte kamarády/kamarádky, kterým věříte, že to vypracují poctivě, jděte do toho s nimi - ušetříte tím spoustu času a práce :)

3. Období: Prosinec 2014 - Duben 2015

Období, kdy začalo jít do tuhého. Všem nám díky nátlaku profesorů došlo, že musíme něco dělat. V češtině a matice nám neustále dokazovali, že vlastně nic nevíme a tak jsme se začali učit. Začali jsme pořádně vypracovávat otázky. Není radno to podcenit, naše otázky měli od 4 do 20 stránek a trvá poměrně dlouho něco takového vypracovat, aby to mělo úroveň. Pokud si stejně jako já řeknete: "Přece si z toho vypracování budu něco pamatovat, jako tomu bylo dříve když jsem si dělala sama zápisy." - Jste na omylu, nebo aspoň já jsem si nezapamatovala vůbec nic. Proto doporučuji začít s nimi co nejdřív. Zkoušeli jsme taly psát testy z matiky (zde i s řešením), ale to až tak od konce Března - dřív nebyl čas. Testy z češtiny jsme díky aktivní učitelce zkoušeli už mnohem dřív (zde i s řešením). Je dobré si je zkoušet, ale není dobré na to spoléhat - ty testy jsou pak jiné... Pokud je ale průměrně píšete na určitou známku. nějaký velký výkyv bych neočekávala :) Maturitní otázky do teoretických předmětů jsem se začala učit někdy v půlce dubna, kdy už jsem měla uzavřené známky (pokud čekáte, že vás učitelé nebudou drtit - jste na omylu, dali nám pokoj až tak poslední dva týdny před koncem maturitního školního roku).

Takže ještě jednou tak nějak rozpis :)
V Prosinci jsem začala s kamarádkama vypracovávat maturitní otázky do teoretických předmětů.
Aktivně jsem pokračovala v čtení knih a dělání výpisků - s tím jsem skončila v Březnu.
Začala jsem dělat didaktické testy - z češtiny průběžně, z matematiky tak někdy v Dubnu.
Počítala jsem na maturitu z matematiky - přibližně od půlky Března.
Začala jsem se učit maturitní témata přibližně v půlce Dubna.

4. Období - Zužitkování nabytých informací a poslední přípravy

Než jsem se nadála, bylo to tu. První mě čekala maturita z matematiky - ta se psala v pondělí. Už ve středu nám ale náš matikář zabavil kalkulačku i tabulky kvůli kontrole a my tak najednou neměli s čím počítat. Proto jsem se soustředila hlavně na testy z češtiny a teoretické otázky do dějepisu a zeměpisu. V pondělí jsme psali test. Na napsání je 90 minut + 15 minut na přípravu řešení, kdy už můžete vesele počítat. Za ten čas snad nikdo z mých spolužáků nestihl spočítat všechno, ale tak 95% příkladů ano. Díky tabulkám, kalkulačce a zdravému rozumu se tento test dá napsat - a k úspěšnému složení zkoušky stačí mít 33% správně (cca 9 příkladů).

Další den jsme psali didaktický test z češtiny - na ten je 60 minut. Čas neuvěřitelně letí a pokud se nad něčím zamyslíte trochu víc, nemáte šanci to stihnout. Jsou tam dlouhé texty a otázky, které bez jejich přečtení nevymyslíte. Každopádně si stojím za tím, že každý aspoň trochu inteligentní člověk má šanci napsat ten test alespoň an tu čtyřku. Po delší pauze jsme se vrátili do tříd a psala se slohová práce. Letos to ještě hodnotili učitelé na školách tak doufám, že se to příští rok nezmění a nebudou to opravovat centrální hodnotitelé. Vybírá se z 10ti témat - může se zdát, že je to hodně, ale není... Téma se ale vybrat dá - každý jde napřed po slohových stylech a pak až po tématech.

Výsledky se dozvíte a těsně před ústními maturitami, i když si to předběžně můžete spočítat doma - pokud víte, jak jste asi odpovídali. Na internetu totiž bývájí testy i s výsledky zveřejněny poměrně brzy.

Nastává teď období největšího učení. Za den jsem se naučila 5-10 maturitních témat. Táhlo se to a všechno se to motalo dohromady. Začala jsem doufat v zázrak. Chvíli před maturitou jsem zjistila, že jsem státní zvládla - to mi dodalo sobevědomí do přijímaček i do ústní části. Přijímačky jsem taky zvládla (jak víte) a nadešel čas ústních.

Více méně platí jedno pravidlo - jednu otázku si vytáhnete takovou, jakou vůbec nechcete. Druhou nějakou, která vám nevadí. Třetí tu, kterou chcete ze všech nejvíc.

Já si vytáhla v češtině Kytici, v dějepise Dekolonizaci a svět do konce 20. století a v zeměpise Severní Afriku. Můžete hádat, která z otázek splňovala které kritérium :D Platí pravidlo - co nejvíc mluvit a pokud možno moc nepouštět učitele ke slovu. V dějepise i Zeměpise jsou dovolené atlasy (i na přípravu i na samotnou zkoušku), což ulehčí spoustu práce. V zeměpise jsem mluvila skoro celou dobu pouze o věcech, co jsem vyčetla z atlasu :)

Přibližně takhle probíhala moje maturita :D
A teď příležitost pro vás - budoucí maturanti
Co vás o maturitě zajímá?
Ptejte se v komentářích a já pak o tom udělám článek :)
Třeba průběh maturitní zkoušky, průběh maturitního týdne... Prostě cokoliv :)
V případě zájmu poradím jak vypracovávat maturitní otázky či jak vypracovávat rozbory knih :)
Pokud už to máte za sebou, jak probíhaly vaše přípravy a pak samotná maturita? :)
Maturitě zdar!


 


Komentáře

1 Michaela Michaela | Web | 29. června 2015 v 13:54 | Reagovat

Tybrďo, já to můžu rozdělit tak do tří období - 1. Plno řečí, slibů a strašení. 2. Od začátku čtvrťáku až do Dubna naprosté nic nedělání. 3. Strach a neúspěch. Na naší škole to nikdo neřešil. Všem byla přednější prezentace školy a soutěže na které nás posílali jako zkušené čtvrťačky. Takže to byli celotýdení přípravy na souteže, a škola šla stranu i když jsme řekli, že nechceme být uvolnovaný ze školy, nikoho to moc nezajímali naslibovali hory doly a prd. Připravovala jsem se akorát doma, jenže jsem neměla žádný témata nic akorát povinnou četbu. A to můžu doporučit začít si to zpracovávat co nejdřív, něco jsem dělala už o Vánocích ale pak právě přišly ty soutěže a nestihla jsem nic takže asi 14 dní před začátkem zkoušek jsem pokračovala. Na matiku jsem se připravovala každý den, pořád jsem něco počítala, ležela pořád v testech a jak to dopadlo ? 14 dní před testem z matiky nám učitelka řekla, že nás nepřipustí k maturitě (to nás ještě mimochodem nabádala k tomu aby jsme si přinesly falešnou omluvenku). Začali to řešit naši rodiče a nakonec se nás zeptala jstli k maturitě chceme tak jsem samozřejmě řekli že jo, tak nás pustila se slovy, aby jsme jí neudalali ostudu. No je to na hodně dlouhééééé vyprávění co se v naší škole dělo a hrozně toho lituju, že jsem jí vybrala protože ted mám prd a ne maturitu.

Matiku jsme nezvládla. A hrozně se za to stydím, protože jenom díky své blbosti jsem pár body utekla od toho minima co bylo potřeba, abych prošla. Ještě ten stres a bylo na to podle mě málo času.. Ale budiž :) Čeština didakták byl podle mě v pohodě i když ten Jidáš tam :D Každopádně určitě jde jen o to umět pracovat s textem a orientovat se v něm, pak to jde :) Slohová práce, no čekala jsem teda témata jiná, ale musela jsem si vybrat, já jsem psala něco o té nesmrtelnosti a naštěstí jsem to zvládla. O ČEM JSI PSALA TY ? :)

A ústní ? Z toho jsem neměla vůbec strach a byla jsem si jistá že to nějak okecám. Bylo teda pár knížek, které jsem neovládala, no ale pevně jsem doufala že si vytáhnu něco co umím. Vytáhla jsem si Lakomce, říká super toho umím, jen jsem si sedla na potítko vzala tužku do ruky a začala jsem se klepat jak ratlík, kdyby se mě v tu chvíli někdo zeptal jak se jmenuju tak nevím, nevěděla jsme vůbec nic měla jsem hrozné okno :D Ale nějak to dopadlo, naštěstí dobře :D Vlastně to byla jediná moje ústní část, jelikož praktický jsme měli už v dubnu, i testy z těch našich odborných předmětů, které jsem dala na jedničku. Ale ta matika mě teda hodně mrzí. Už jenom proto, že všechno ostatní mám.

Každopádně ti gratuluju, že jsi to zvládla :) Jak přijímačky tak maturitu :) Jsi šikulka.
Myslím si, že budoucí maturanti, pokud se budou poctivě připravovat a budou mít i nějakou tu oporu v učitelích , které je budou připravovat a nějak je povedou tak se nemusí bát :)

2 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 29. června 2015 v 17:36 | Reagovat

To s tím strašákem je fakt dobrý nápad ! :-D Na tenhle článek jsem se extrémně těšila, protože mě to dost zajímá, jak to u tebe probíhalo a tak :-)

Mě maturita čeká teď..jakože teď jdu do čtvrťáku a však mě chápeš :-D Já už se teď dělím do 1. období, jelikož některé maturitní otázky mám zpracované a povinná četba je na dobré cestě, ale nechci to zakřiknout :-)

To já jsem tak blbá, že si všechno zpracuji sama..makám na tom třeba celý den..fakt na tom všem nechám kus času a třída ví, že to budu mít, tak okamžitě lezou za mnou..a prosíky, jestli jim to okopíruji, pošlu  či půjčím..a já samozřejmě neumím říci ne, takže jim to dám..pokaždé se snažím s nějak vykroutit, že ne...ale ne, já prostě ani lhát neumím nebo já nevím :-D Každopádně jsem si teď řekla, že jim opravdu nic dávat nebudu, ať si nad tím taky stráví nějakou tu dobu... :-)

Měla jsi to fakt hezky připravené a naplánované. To učitelka z češtiny nám pořád říká, že tu maturitu nedáme..tak  jsme s ní jednou dělali didaktický test (nebo něco podobného) na internetu za peníze.. 50 Kč, což zase není tak moc.. no a prošly jsme jenom dvě. Já a má neteř :-D A učitelka celá vedle, jak můžeme být tak blbí. No, ale pak vylezlo najevo, že to byly něco jako přijímačky na práva..takže, jako :-D Nedivím se, že to "nikdo" nedal :-D Jinak náš třídní už nás připravoval na maturitu hned, jak nám předával v pátek vysvědčení...celkem se toho bojím, i svého maturitního plesu -_-

Naštěstí nebudu maturovat z matematiky, jinak bych rupla hned na začátku :-D Ale s tou češtinou...té se sakra bojím..no já se vlastně bojím celé maturity, takže...
Doufám, že to aspoň na tu 4 napíšu :-)
Tu Kytici ti fakt závidím...já vidím, že takový štěstí mít nebudu :-D

Jéé, když ty jsi taková báječná dušička, tak já se tě na něco zeptám, nebo spíše poprosím ♥ Zda bys mi neporadila, jak mám zpracovávat čtenářské deníky.. já mám několik knížek přečtených, ale prostě nevím, jak mám napsat čtenářák..ona nám dala nějaký papír podle kterého se máme řídit..ale já se v tom prostě vůbec nevyznám.
A také bych chtěla vědět.. to si u té ústní maturity vylosuješ pouze jednu knížku, o které se mluví nebo více ? :-) Jop, jsi prostě úžasná ♥

3 Sugr Sugr | E-mail | Web | 29. června 2015 v 18:10 | Reagovat

Tak nějak mi napadá, že jsem ráda, že mám tu zkoušku dospělosti už dávno za sebou!:-)

4 cincina cincina | Web | 29. června 2015 v 19:39 | Reagovat

Jakože... si mě vyděsila s tou přípravou maturitních otázek... jakože vím, že ze dvou předmětů je dostaneme už přímo vypracované, ale z toho zbytku nám nikdo nic neřekl:D Takže nevím, jestli si budu muset nějaké zpracovat, nebo ne. Protože na naší škole se píše i praktická a ta se skládá z několika částí:D
Podle toho, co píšeš, mám tu maturitu trochu jinou, než ty.
Ale ty otázky... tos mi nasadila brouka do hlavy. Ale tak zatím nikdo nic neříkal. Povinnou četbu už mám skoro celou, ale o prázkách to doklepu a chci si zpracovat i všechny otázky k těm knihám:)
Nejvíce se právě bojím té praktické. Zbytek si myslím, že zvládnu. MUSÍM TO ZVLÁDNOUT:D To budou nervy.
Mě zaujalo, jak si psala, že ses za jeden den naučila 5-10 témat. To je strašně hodně.
Ale takové články jsou super! Uvítám klidně i nějaký další!:)

5 *Shock *Shock | Web | 30. června 2015 v 0:47 | Reagovat

Páni.. tohle mě děsí.

6 Magthealien Magthealien | Web | 30. června 2015 v 10:22 | Reagovat

Dobrý článek :D Chytá mě nostalgie :D

A co já můžu říct... Maturitu už mám rok úspěšně za sebou a jediné, co můžu doporučit, je nehrotit to. Čím víc nervů, stresování a taktizování, tím hůř.

Když je dobrý/á češtinář/ka, učí vás to v průběhu celých čtyř let a ta témata už máte prakticky zpracovaná v sešitech. Nedoporučuju internet, protože vás nebude zkoušet profesor, který učil studenta píšícího témata na net, ale ten váš. (Jediné, co je dobré jsou audioknihy na youtube, pomohlo mi to s povinnou četbou, protože někdy vítám multitasking (zpracovávala jsem spisovatele a u toho poslouchala jeho knihy) a jindy relax :)

Matiku nesnáším, z nějakého zatmění mozku jsem se na ni přihlásila, ale nakonec jsem to taky zvládla. Nejlepší je psát celé postupy a každá blbost může být k něčemu užitečná a dají se na tom vyzuzat body.

Státní čeština byla to nejlehčí, co jsem kdy psala. Tenhle rok jsem si ji doma napsala znovu, když se objevily protesty studentů, abych zjistila, co se jim nelíbilo... A je to docela výsměch. Absolutně nechápu, jak si student vůbec může stěžovat, že má ve státní maturitě prokázat svoje znalosti. Děti v páté třídě na základce by s tím měly minimální problém. (Nekecám.)

A školní kolo už záleží taky na profesorovi, pokud vás na to dobře připraví a témata s vámi probere, není se čeho bát. Když je to tak trochu flink, nebo jste flink vy, je to horší. Ale nikdy to není celková vina profesora.

7 Beatricia Beatricia | Web | 30. června 2015 v 13:23 | Reagovat

S velkým zájmem jsem četla tvůj podrobný a propracovaný program k přípravě  maturity. Moc mě také zajímá samotný průběh maturitní zkoušky. A ještě třešinku na dortu: Jaké jsi měla oblečení? ☼☼☼

8 Katherine155 Katherine155 | 30. června 2015 v 15:05 | Reagovat

Moc zajímavý článek.
Mě osobně maturita čeká až za dva roky, jenže nejraději bych hned teď přestoupila na nějaký učební obor. :D
Já bych chtěla maturovat teda z angličtiny, protože na matiku jsem úplně tupá, angličtinu alespoň trošku ovládám, ale žádný zázrak to taky není.
Jenže dneska jsem se dozvěděla, že nám na matematiku změní učitele, takže ve třetáku máme dostat jiného, přísného a moc se ho bojím. Protože ted jsme měli učitele, který nám klidně při písemce poradil, takže naše výsledky nestojí za nic. A náš ,,bývalý" matikář nám slíbil, že nás nechá projít do čtvrtáku, i když nezvládneme ty testy.... jenže tohodle ,,nového" učitele se strašně bojím, tak se mi ani po prázdninách nechce vracet :D
Mě by zajímalo ohledně té maturity... když se maturuje z češtiny jak velký je tam obsah té literatury, protože si vůbec nic nepamatuji :D a pak by mě ještě zajímalo, jak správně vypracovat povinnou četbu, co je všechno nutné :)Moc děkuji.
Jinak až budu dělat maturitu já, tedy, když se tam dostanu, tak myslím si, že se moc lišit nebudu, protože já budu mít dost času na všechno, a pak to budu zase honit na poslední chvíli. Znám se. Jenže jsem nepoučitelná :Da

9 Elis Elis | Web | 30. června 2015 v 16:30 | Reagovat

Dala sis záležet, je to dokonale propracovaný a škoda že jsem to nečetla před svou maturitou...

10 :* :* | Web | 30. června 2015 v 20:07 | Reagovat

Skvělý článek :), myslím, že si asi každému, koho (mě za 2 roky :D) to teprve čeká, udělala přibližnou představu, na co se má připravit.
Docela se bojím, až přijde ten osudný rok, mám obavy, že se k učení nedokopu, nebo když už tak na poslední chvíli. Nejhorší pro mě bude ústní zkouška, nedokážu si představit, jak budu zrovna já mluvit před šesti lidmi, co na mě zírají. Nejsem výřečný typ a neumím mluvit před lidmi. To bude jedním slovem totální fiasko! Kdyby se chtěl někdo pobavit, může přijít na mojí maturitu, bude to určitě vtipný zážitek. :D
Jinak mě by zajímalo, jestli si měla nějakou speciální fintu na zvládání nervů z toho všeho. Možná asi trošku blbá otázka, přitom se asi nedá být moc v klidu.. Ohledně té matiky, ta je jen písemná že?
Děkuju :))!

11 Rose Tascher Rose Tascher | Web | 30. června 2015 v 22:02 | Reagovat

Já jsem maturovala už před 3 roky, takže docela dávno, ale musím říct, že má příprava probíhala skoro stejně..
A myslim si, že i když napíšeš, aby se všichni připravovali už od prázdnin - nikdo to nedělá :D všichni si na to musí přijit sami..

12 Ter. Ter. | Web | 1. července 2015 v 12:59 | Reagovat

Tak v první řadě ti musím poděkovat, protože konečně o maturitě slyším něco víc než jen "pokud budete takhle pokračovat, nepustím vás k ní" nebo "je to za chvilku, tak makejte". Parádní článek. :)
Třeba češtinářka nás na maturitu připravuje už od prváku. K dílům z povinné četby přidává více informací než u ostatních děl, zkouší s námi části didaktických testů z předchozích let a nutí nás do učení všeho tak, že po skončení každého roku píšeme opakovací písemku z uplynulých let, a do povinné četby tak, že požaduje pět knih na rok i se zápisem, abychom toho potom neměli moc.
V jazycích s maturitou začneme už v příštím roce a ekonomiku prostě budu muset nějak zvládnout. Upřímně si myslím, že jsem na střední narazila na skvělé profesory, kteří jsou ochotní pomoc s přípravou už teď.
Jen bych se chtěla zeptat, jak zhruba probíhá ta ústní z češtiny? Pořád mám nervy z toho, že moje zápisy z četby prostě nebudou stačit.
Ještě jednou děkuju a samozřejmě gratuluju, jak k maturitě, tak k přijímačkám. :)

13 Misha Misha | Web | 2. července 2015 v 10:47 | Reagovat

no v tuhle chvíli se sice nacházím v tvém prvním období ale i tam mám nervů až nad hlavu. Vůbec si neumím představit že budu za 3/4 roku sedět před komisí a snažit se tam něco sesmolit :-D Jinak super článek :)

14 Amazonka Amazonka | Web | 2. července 2015 v 14:09 | Reagovat

Já mám do maturity čtyři roky a jsem vystresovaná už teď. A to bych za nějakýho velestresátora nijak zvlášť neoznačila. (jenom v tomhle a pár dalších věcech no).
Budu si pamatovat, že mám dát na tvou radu a začít se připravovat brzo. Panebože, já to asi fakt nedám, když nejsem schopná se našprtat na malou písemku.
Upřímně ti děkuju za tento článek a gratuluju k tomu, že už to máš za sebou.

15 Monica. Monica. | Web | 3. července 2015 v 21:36 | Reagovat

Podle mě je úplně super, že jsi tenhle článek napsala. Mě se to ještě nějakou dobu netýká, ale nedalo mi to a taky jsem to musela přečíst :D vážně super článek :)

16 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 4. července 2015 v 16:30 | Reagovat

Luci za takéto články dakujem. Mňa maturita čaká na budúci rok a už teraz v auguste mám rôzne kurzy a školenia, aby som si nenechala všetko na poslednú chvíľu a zbytočne sa plašila. Veľmi pomáhajú tvoje rady, a dakujem, že si mi pripomenula povinné čítanie, musím si prečítať ešte zopár kníh.
Na tému maturita uvítam všetky články, je to naozaj zaujímavá téma :)

17 Ivet & Adri Ivet & Adri | Web | 5. července 2015 v 10:29 | Reagovat

Síce ma maturita čaká o 3 roky (prejde to veľmi rýchlo), tak sa určite tento článok zíde aj ostatným. Tento článok si niekde uložím a keď sa bude pomaličky, ale isto blížiť maturita, tak si to znovu určite prečítam a keď tak sa ťa niečo opýtam. Dúfam, že tu ešte také 3 roky pobudneš, hahah :D♥.

18 lee-chan lee-chan | Web | 7. července 2015 v 19:50 | Reagovat

Koukám, že je to všude stejný. Já jsem maturovala z češtiny a matiky státně a školně z fyziky a angličtiny.

Matika mi nepřišla zas tak těžká, rozhodně se to dalo napsat, čeština už byla těžší, ale taky nic nepřekonatelného a sloh jsem si doslova užívala. Psala jsem téma Jak jsem potkal Vaši matku a ztratila jsem jenom 5 bodů. Ti, co u nás psali tu úvahu o feminismu prý měli procenta tak na čtyrky a třásli se, jestli to vůbec udělali. Nechtěla jsem se pouštět do něčeho těžkýho a radši jsem zvolila klasický vyprávění. Na češtinu a matiku jsem se připravovala jenom počítáním vzorových testů, nějak jsem to neřešila. Na angličtinu jsem se nekoukla vůbec, za a) jsem vůbec nevěděla, co se na tom mám učit, za b) na to nebyl čas a za c) jsem věřila, že dostanu okecávací otázku. To se nakonec i povedlo, i když to nebylo zrovna to co sem chtěla. (To byla beztak daň za skvěle vytaženou otázku z češtiny - Ostře sledovaný vlaky.) Měla jsem počasí. Nevadilo mi, ale brala bych i jiný téma. A pak přišlo to nejhorší - fyzika. Měla jsem naplánováno, jak si všechny otázky sama zpracuju a ano, nestihla jsem to. Narychlo jsem se učila z tříset stránkový učebnice, no nic moc. Vytáhla jsem si otázku, kterou jsem vůbec, ale vůbec nechtěla. Nakonec jsem naštěstí odmaturovala na 2,2,2,3 :)

19 Lola-J Lola-J | Web | 7. července 2015 v 23:22 | Reagovat

Skvělý článek! Mě maturita teprve teď čeká, tyhle prázdniny bych už chtěla začít něco dělat s tou povinnou četbou. :D :/
Bojím se, abych těsně předtím neměla v hlavě totální guláš. A jelikož bych chtěla maturovat i z matiky, z které mám sice super známky, ale přijde mi, že jakmile to dostanu pod nos všechno najednou, zazmatkuju :D Achjo. Rozhodně se budu těšit na další články, které si mileráda pročtu!! :)

20 Will-R Will-R | Web | 11. července 2015 v 21:59 | Reagovat

fúú, mňa čaká matura po týchto prázdninách, z matiky potrebujem najviac %, proste viac jak 75%, čo nie je také strašné akože, potom ma už nič tak strašne netrápi, pretože chcem ísť na fyziku a som na ekonomickej škole, takže tak asi :) známky mám za celé 3. ročníky najhoršie dvojky takže nezmaturujem na horšie ako 2, verím si, lebo učenie ma baví a učiť sa normálne budem no :D

21 Ter Ter | E-mail | Web | 26. července 2015 v 15:41 | Reagovat

Tyjo, tenhle článek mě poměrně vyděsil. Přesně to co jsi tady pospsala mě čeká v přístím školním roce, který začíná za měsíc a pár dní, takže se asi opravdu trochu zamyslím a začnu něco dělat. :)
Je ale super, že jsi to tady takhle pěkně popsala, protože je to něco, co jsem potřebovala na popostrčení. :)
Skvělý článek:)

22 mylifeaskari mylifeaskari | Web | 2. srpna 2015 v 18:30 | Reagovat

Wow... Teď mám z maturity strach víc než jsem měla (i když jí mám ještě daleko před sebou, věřím že to uteče rychle... :( )...Ale jinak je super, že jsi to takhle krásně sepsala. Teď už aspoň vím co všechno to přibližně obnáší :) Skvělý článek!!! :)) ♥

23 beepinka beepinka | Web | 5. srpna 2015 v 23:32 | Reagovat

SKVĚLÝ ČLÁNEK! ^^ Mě maturita čeká už tento školní rok po prázkách.
Velmi by mě zajímal článek na téma - Jak vypracovávat maturitní otázky a jak dělat rozbor knih. Za to bych byla opravdu vděčná ♥ Moc se nevím rady.

Knížek musím mít k maturitě 20 ..mám přečtené jen 4 :DD a to jenom přečtené.....>//<

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama