Tag Liebster award

17. srpna 2015 v 12:03 | Luci |  Deník Luci
Tak i já jsem byla nominovaná a to dokonce dvěmi blogerkami :)
Konkrétně: Andey a Nusi
Holky děkuji za nominaci :)) Vážím si toho :)
No a teď se milí čtenáři pojďte podívat, co vám na sebe nabonzuji a jak se poperu s otázkami, co mi holky daly :D
Více v celém článku


Jako první vám na sebe mám prásknout 11 věcí :)

1. Jsem přátelský a klidný člověk, který se ale stane ukázkovým cholerikem ve dvou případech, nebo spíše ve třech. Když mi nejede internet déle jak 5 minut. Když na někoho musím až moc dlouho čekat a přijde mi jeho činnost zbytečná či zbytečně zdlouhavá. Když někdo dělá něco jiného, než mi řekl.
2. Vyhýbám se kuchyni jak jen to jde - raději bych se dva dny učila na test z matiky než abych dva dny vařila... Teď mi ale rodiče řekli, že jakmile se naučím vařit a prát, odstěhují se, takže mám dobrou motivaci.
3. Od narození jsem bruneta, ale poslední rok si nechávám dělat blonďatý melír. Téměř všichni mi říkají, že jsem se měla narodit jako blondýna, jelikož jsem pravá blondýna (viz vtipy a podobně).
4. Paradoxně jeden z mých největších vzorů je zmiňovaná Pravá blondýna. Sice je to jen film a ona je taková naivní a podobně, i přes to ale dokáže spoustu věcí a i když je to jen film, nabudí mě to tak, že věřím, že nic není nemožné (možná právě proto jsem se na to dívala před maturitou).
5. Jen výjimečně spím s otevřenými dveřmi - mám z toho takový nepříjemný pocit.
6. Miluji noční procházky městem. Třeba si tak v jednu nebo ve dvě ráno vyjít do města a procházet se třeba s nějakou kamarádkou či kamarádem. Rodiče z těch procházek ale tak nadšení nejsou.
7. Moc bych si přála mít doma nějaké to chlupaté zvřátko. Po tom, co nám umřel králíček rodiče došli k názoru, že úmrtí mazlíčka způsobí víc bolesti než zvířátko za svůj život radosti a tak to zakázali. Takže jakmile se odstěhují, pořídím si křečka.
8. Nosím dioptrické brýle, bez nichž jsem naprosto ztracená.
9. Nedělá mi sebemenší problém ztratit se i v místech, kudy chodím každý týden.
10. Po vzbuzení nejsem schopná ihned vstát, pokud to není akutní případ například zaspání. Nějakou dobu se ještě převaluji a válím a jsem pro to schopná nastavit budík o nějakou dobu dřív.
11. Jsem věčný snílek, který věří na happyendy i v reálném životě.

Otázky od Andey :)

1. Líbí se ti tvoje jméno, nebo bys chtěla jiné?
To je dobrá otázka, jelikož to je pro mě celkem diskutované téma. Je to pár let, co jsem doma bojovala za změnu svého jména, jelikož se mi moc nelíbí... Rodiče mi nakonec řekli, že si ho klidně můžu změnit, ale když jsem viděla, jak z toho byli smutní, vykašlala jsem se na to... A mé vysněné jméno? Alexandra :)

2. Jak bys reagovala, kdyby ti cizí člověk na ulici řekl, že tě miluje?
Scéna pomalu jako z romantického filmu :) Záleží na tom, jak by na mě ten cizí člověk působil. Pokud by ale působil sympaticky, vysloužil by si ode mě pusu za odvahu a pozvání na kafe ;)

3. Jaký je tvůj nejoblíbenější citát?
Tak to je zapeklitá otázka, jelikož nejoblíbenějších citátů mám několik. Možná ybch citovala: "Kdo chce, může víc, než ten, kdo může." - Myslím si, že zní nějak takto. Je pravdivý a v reálu jsem viděla tolik situací, kde by se dal uplatnit, že bych to ani na všech prstech nespočítala.

4. Jakou nadpřirozenou schopnost bys chtěla mít?
Bylo by krásné třeba umět létat nebo se zneviditelnit. Přes to u mě vítězí schopnost uzdravovat lidi pouhým dotykem. Myslím tím nejsem jejich fyzický stav, ale i psychický. Už párkrát jsem byla svědek situace, kdy se některý z mých přátel zhroutil... a já mu nedokázala pomoci... Chtěla bych prostě umět lidem pomáhat :)

5. Jaká chuť zmrzliny bys chtěla být? Například bonbon s avokádem atd?

To je celkem zapeklitá otázka :D Asi bych chtěla mít hranolkovou příchuť. V létě mám pořád chuť na hranolky, ale jak je takové vedro, tak se moc jíst nedají, ale dkyby zmrzlina chutnala jako hranolky - asi bych se na ní stala závislák :D

6. Tvoje nejoblíbenější knížka?
Kdo čte tento blog pravidelně, ví, že jsem vášnivý čtenář a tak je pro mne těžké vybrat nejoblíbenější knihu. Proto volím klasiku - Harry Potter. K těmto knihám se moc ráda vracím a provází mě skoro celý můj život.

7. Díváš se na černobílé filmy?
Většinou ne.

8. Tvůj nejoblíbenější módní doplněk?
Mé brýle, bez kterých nedám ani ránu... Když bych je ale nepočítala, zvolila bych pak své bílé hodinky, které zbožňuji a bez nichž nevycházím z domu.

9. Jaká je tvá nejoblíbenější hláška z filmu nebo seriálu?
"Tak na to ti sere bílej tesák!" - Líbáš jako bůh
Tuhle hlášku používám i v běžném životě a chytlo to ode mě dost lidí :D

10. Kde bys chtěla teď být?
Nejsem náročný člověk - jsem spokojená tam, kde jsem. Jsem v posteli, píši tento článek a vedle mě se válí má nejlepší kamarádka. Co víc si přát?

11. Máš ráda překvapení?
Celkem ano, pokud mě někdo dlouho nenapíná a je to jen takové to nenadálé překvapení :))

Otázky od Nusi

1. Odpočíváš raději aktivně nebo pasivně?
Ráda odpočívám aktivně - blogování, čtení, nakupování a podobně :) Ale občas každý potřebuje vypnout a tak i já se ráda svalím k televizi nebo k nějakému filmu a jediné, co dělám kromě sledování, je pojídání popkornu :D

2. Proč jsi začala blogovat a jak si narazila na blog.cz?
Pamatuji si to jako by to bylo včera. Je to pár let zpátky, co jsem byla s rodiči na dovolené v Chorvatsku. Sedím takhle připojená na WiFi, píši si s Pett a najednou mi napíše, jestli s ní nechci blogovat o TS3. Já se toho chytnu a ještě ten den napíši uvítací článek na náš nový blog - no a tento okamžik mě vrhl do víru blogového světa :)

3. Ví rodiče nebo kamarádi o tvém blogu? Co na něj říkají?
O svém blogu ráda mluvím s lidmi ve svém okolí a někteří mí přátelé mají i odkaz a jsou pravidelnými čtenáři. Rodiče o blogu ví a mamka, která se mě v poslední době snaží ve všem podprovat, se zuřivě domáhá adresy. Ještě nevím, jestli se s ní podělím, jelikož bych tím ztratila tu trošku soukromí, co tu mám.

4. Když máš nějaký úkol, uděláš ho hned, nebo jsi spíš odkládací typ?
Neříkám to ráda, ale prokrastinace u mě celkem vede... Někdy udělám zadaný úkol ihned, ale málokdy se mi to podaří - vše záleží na tom, jak jsem motivovaná.... Snažím se s tím bojovat, protože někdy se toho na mě navalí tolik, že nevím kudy kam. Takže mi držte pěsti, ať se prokrastinace aspoň trošku zbavím :)

5. Myslíš si, že jsi závislá na soc. sítích?
Na sociálních sítích nejsem závislá, jsem závislá na svých přátelích - hlavně na své nejlepší kamarádce. Takže když nejsem venku s přáteli, sedím u chatu FB a píši si s nimi. Jejich statusy a fotky mě ale většinou nezajímají.

6. Jaké je tvé oblíbené číslo?
7,13,25,88,99.... nevím, je toho dost

7. Hraješ nebo děláš nějaký sport?
Jsem lenoch number 1 takže ne... S Pett ale budeme začínat běhat, tak snad začneme a snad nám to vydrží.

8. Co je tvým životním cílem?
Hlavně být šťastná... Je mi jedno, co to bude, jen ať jsem šťastná. V tuto chvíli si to představuji jako život s manželem a dětmi, psaním knih a scházením se s Pett :) Otázka je, jak všechno dopadne.

9. Jaká je nejlepší knížka, kterou si kdy přečetla?
Můžete se podívat výš, znovu zmiňuji Harryho. Je to prostě klasika, která nikdy neomrzí (a dokonce jsem ji měla ve své povinné četbě).

10. Počítač vs Notebook?
V tuto chvíli mám jen notebook, jelikož pořád někam přejíždím a podobně. Jednou bych si ale chtěla pořídit i klasický počítač, protože je daleko výkonější. Bez notebooku si ale endovedu představit život.

11. Prožíváš ráda adrenalin? V jaké formě?
Jsem tak trochu "posera", takže nějaký adrenalin není nic pro mě :D

Otázky pro vás :)
1. Zkoušeli jste někdy psát příběh? O čem?
2. Jak si představujete své rande snů?
3. Raději lezoucí kosti nebo pár kilo nahoře?
4. Kolik času týdně věnuješ svému blogu?
5. Jaké články čteš na blozích nejraději?
6. Fotíš rád/a? Jaké téma fotek děláš nejraději? (Západ slunce, příroda, lidé...)
7. Věříš v karmu?
8. Jaká domácí činnost tě nejvíc nebaví?
9. V jaké poloze spíš?
10. Hraješ hry na mobilu? Jaká je tvá nejoblíbenější?
11. Jaký je tvůj nejoblíbenější seriál? Čím si první pozici zasloužil?

Nikoho nenominuji, odpovídat může kdkoliv chce :)
Děkuji všem, kteří článek dočetli až sem :))
 


Komentáře

1 Kelíns Kelíns | Web | 17. srpna 2015 v 12:19 | Reagovat

Ten citát "Kdo chce, může víc, než ten, kdo může." jsem ještě neslyšela, ale moc se mi líbí.
A se spaním s otevřenými dveřmi to mám podobně. Mám pokoj hnedka u schodů, takže jsem první na ráně :D

2 Dendy Dendy | Web | 17. srpna 2015 v 15:52 | Reagovat

Něco společného máme.  Sice se na tento tag zatm nechystám, ale rozhodla jsem se že odpovím na pár otázek tady v komentáři: Fotografuji už od svých třinácti let a především portréty a přírodu (západ a východ slunce, květiny), zvířata .. já radši ty lezoucí kosti než kila nahoře (beru spíš přebývající tuk)

3 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 17. srpna 2015 v 16:40 | Reagovat

Skvelé odpovede. Zaujali ma hlavne tie fakty, kedže som väčšinu z nich nevedela aspoň som sa o tebe dozvedela niečo nové :)
Ani ja nedokážem spať s otvorenými dvermi, neviem prečo.

Na otázky si odpovedala super. Bolo to zaujímavé čítať, hlavne to, akú superschopnosť by si chcela mať. A že si chceš zmeniť meno :) Aj ja to plánujem, ale som nerozhodný človek a ešte stále som si nezvolila to, ktoré chcem :D

4 Lenuš Lenuš | Web | 17. srpna 2015 v 16:52 | Reagovat

Ty jo, s těma otevřenýma dveřma při spánku to máme naprosto stejně :) abych to upřesnila, já prostě neusnu, když vím, že jsou otevřené :)

5 Beatricia Beatricia | Web | 17. srpna 2015 v 17:03 | Reagovat

Zajímavý tag a velmi propracované a přesné odpovědi. S tou kuchyní - zde se poznávám, ale bez toho se, bohužel, nejde osamostatnit.
Děkuji ti za hezký komentář. Ty obrázky nejsou z žádných pohádek, to jsem jen tím horkem nevěděla, jak článek pojmenovat. :-D

6 Andey Andey | Web | 17. srpna 2015 v 18:12 | Reagovat

Díky, že jsi to udělala. :D
Já taky musím spát se zavřenými dveřmi. :)
Skvělé odpovědi :)

7 Ter. Ter. | Web | 17. srpna 2015 v 18:22 | Reagovat

"Na to ti se*e bílej tesák."

Poledňáková je neskutečná, ať už se bavím o tom "Jak dostat tatínka do polepšovny" nebo o "Líbáš jako bůh". Takové svým způsobem hořkosladké komedie prostě v životě potřebujeme. :D

8 L. L. | Web | 17. srpna 2015 v 20:15 | Reagovat

2 - přesný ! jsem úplně stejná :-D
6 - to samé ♥
9 - též :D
10 & 11 ano !

suprově si odpověděla, nevím, co napsat.
přeji Ti ať máš krásnou rodinu a přátele kolem sebe, jak si přeješ. :-)))

9 Karkulka17 Karkulka17 | Web | 17. srpna 2015 v 20:31 | Reagovat

Máme něco společného :-D

10 Magna Magna | Web | 17. srpna 2015 v 20:56 | Reagovat

Taky jsem nominovaná do tohohle tagu.
Konečně někdo, kdo je netrpělivý, já nesnáším, když na někoho musím čekat, ale na druhou stranu já skoro nikdy nechodím včas :D. Brýle mám taky, ale naučila jsem se jakžtakž vidět bez nich, používám je už jenom na televizi, pc, čtení knih... no mám 2 dioptrie. Pěkně napsané.

11 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 17. srpna 2015 v 21:46 | Reagovat

Máme toho hodně moc společného :-) To bude zase mega dlouhý komentář (doufám, že u toho čtení neusneš :D )

Já sama neumím vařit (prát jsem se už naučila), takže kdyby mi rodiče dávali takovou motivaci, že bych bydlela sama...fuhaa, to by se mi líbilo a vařit bych se naučila do 5 minut! :DDD
Já jsem špinavá blondýna, ale obarvila jsem se na černo (vlastně to byla tmavě hnědá, ale nějak hodně to chytlo, no :-D )
nemůžu spát s otevřenými dveřmi. Teď jak byly vedra, tak mi je máma nechala otevřený, aby trochu táhlo.. jenže jakmile jsou dveře otevřený (i když o tom třeba nevím), tak se budím. Opravdu se vzbudím a kouknu se na ty dveře a pociťuji strach a úzkost..otočím se a usnu. A po chvíli se vzbudím zad..a takhle to mám furt, když jsou dveře otevřené. Brr :-D

Noční procházky! Bože, to je něco pro mě! Brala bych všemi deseti, hlavně s kamarádem! ale přesně jak říkáš ty, rodiči z toho také nadšení nejsou :-D (teda jenom máma).
Měla jsem morče i králíčka..ale bohužel, už nejsou. Chci pejska :(

10. fakt máme jiný. To já, jak zazvoní budík, ho vypnu a okamžitě vstanu. Opravdu okamžitě. Žádné převalování, prodlužování - nic :-D Já si dám budíka přesně tak, abych ho nemohla odložit a rovnou vstala. (jo, dřív mě ani budík nevzbudil a musela mě máma lohtat na nohách, abych vůbec vstala :-D Ale léta tvrdého tréninku udělala své. To jednou u mě spala kamarádka a říká: "Tyvole, si normální? Jak můžeš takhle hned vstávat a už ustlat?" Ta z toho byla fakt v šoku :DDD

Dřív jsem také chtěla změnit své jméno , ale nakonec už nechci. Začalo se mi líbit. :-D Jo a ten citát je nádherný,  hned jsem si ho zapsala!

Já to mám jednoduché, já už neviditelná jsem :-D Ale létat..panečku. Stále se mi o létání zdají sny (jakože já umím létat) bože.. úplně ten pocit cítím a když se probudím mám pocit, že to fakt umím a že jsem fakt létala. Ale bohužel..musím si zajít za kartářkou :D

Holubová a její hláška! - nejlepší! S kamarádkou to říkáme pořád ve škole. I když já jsem se teď naučila říkat "na to ti sere pes".. hihi :-D

Tvůj život se ti vyplní přesně podle tvého očekávání, protože ty do toho dáváš opravdu všechno! A závidím, že máš s kým běhat, kdybych měla i já, tak jdu hned! :-D

Znám tvůj blog (rok?) a přesto jsem se něco nového dozvěděla. Je to milé a jsem ráda, že o tobě vím zase něco více! ♥

12 Cleo Cleo | Web | 17. srpna 2015 v 22:24 | Reagovat

"Létat nebo se zneviditelnit. Přes to u mě vítězí schopnost uzdravovat lidi pouhým dotykem." Jako bych to psala já!! :) Taky by se mi líbila teleportace. To by bylo skvělý. Ale taky bych dala přednost léčení. :)

13 Caroll Caroll | Web | 18. srpna 2015 v 8:09 | Reagovat

Tak u těch faktů si jsme podobné víc než dost! :D Až na to, že teda nejsem blondýna, ale ten film mám ráda :D Jinak děkuju mockrát za kritiku u mého blogu, vůbec se nezlobím! :D Jsem ráda, že to někdo vůbec čte:')) Jinak máš moc krásný blog, ještě se sem stavím :)

14 flow flow | Web | 18. srpna 2015 v 8:47 | Reagovat

Já se taky ztratim všude, dokonce jednou iu u nás na vesnici.: D

15 Mariiis_N Mariiis_N | Web | 18. srpna 2015 v 9:59 | Reagovat

Asi bych se bála sama se v noci procházet městem. Ale musí to byt parádní odreagovacka :)
Ja mam Harryho rada i coby filmovou sérii :)

16 Katherine Katherine | Web | 18. srpna 2015 v 13:58 | Reagovat

Moc zajímavé otázky a tak i odpovědi! :)
Co se týče vaření, tak umím, ale vyhýbám se kuchyni taky obloukem. Když už musím vařit, tak jsem znuděná a nechci vařit, nebaví mě to atd.. :D
Co se týče těch večerních procházek, miluji je, ale nemám s kým se procházet a navíc... bydlím na vesnici, ale i tak. Prostě se večer při hvězdách projít, na čerstvém vzduchu -> je to kouzelné! :D
Na soc.sítích taky nejsem závislá a jak píšeš, taky mě statusy a fotky moc nezajímají, mnohdy to ani nezkouknu a ani po tom netoužím... :D A pak mě dostávaj věty od holek, jak řeší tuhle a tuhle, co tam dala apod.. prostě pro mě je to zbytečný. Faktem je, že fb mám jen z toho důvodu, že můžu posílat zprávy zdarma :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama